Castujte si našu televíziu prostredníctvom Google Chromecast

Čo je to Chromecast?

Chromecast je tzv. castovacie alebo zobrazovacie zariadenia, ktoré dokáže prenášať obraz napríklad z mobilného telefónu na televízor. Je potrebné, aby mala televízia HDMI vstup, potom stačí zapojiť Chromecast do TV a napojiť si ho spolu s mobilným zariadením do domácej siete podľa inštrukcií.

Chromecast nie je obmedzený len pre užívateľov operačného systému Android, ale vo vybraných aplikáciach (Youtube alebo Chrome) si môžu obsah na ďalšie zariadenie castovať i užívatelia zariadení od Apple.

Ako môžete chromecast využívať s našou službou?

Stačí mať stiahnutú našu aplikáciu na telefóne s OS Android a mať Chromecast (resp. zariadenia ako Nvidia Shiled, TV Sony s Android TV a podobne).

  1. Najprv si Chromecast zapojte do TV (HDMI pre prenos obrazu a zvuku, USB pre napájanie). Pomocou počítača alebo mobilu si ho nastavte a pripojte do domácej siete.
  2. Následne si do rovnakej siete (wi-fi) pripojíte u telefón.
  3. Obraz z aplikácie sa zobrazí na televízii a z mobilného telefónu sa stane ovládač, na ktorom môžete prepínať kanály či meniť hlasitosť.

Benefity pre každého užívateľa

+Telefón nosí takmer každý pri sebe. Pri spárovaní s castovacím zariadením si môžete našu službu spustiť na TV priamo z vašeho zariadenia a telefón využiť ako ovládač.

+Stačí mať aktivovaný akýkoľvek náš balíček a mať v telefóne nainštalovanú našu aplikáciu. Nie je potrebné mať v televízii aplikáciu Sledovanie TV ani pripojený set-top box.